Banka NBG Albania sjell në Shqipëri një nga mezzosopranot e njohura greke

Kleoniki Demiri vjen ne Tirane me 6 Janar 2018 me ftese te Banka NBG Albania

6-0

Picture 1 of 5

Si nje nga mezzo sopranot me prestigjoze te gjenerates se re, Kleoniki Demiri premton nje udhetim muzikor perrallor qe do te na mbushe me emocione me interpretimin e saj brilant!

Pas nje sere performancash te suksesshme ne festivalet dhe eventet kulturore me te rendesishme ne Greqi dhe jashte saj, Kleoniki Demiri dhe shoqeruesit e saj do te na japin kenaqesine e nje mbremjeje festive me nje repertor te pasur kengesh greke dhe nderkombetare (latine) te cilat kane bere histori, duke na prekur thellesisht e duke lene gjurme ne zemrat tona.

Permes ketij udhetimi magjik, Banka NBG Albania, deshiron t’u uroje te gjithe pjesemarresve ne mbremjen e organizuar nga ajo, nje vit te ri te mbare 2018

“Hapat e zemres…”
Kleniki Demiri – Vokali
Achilleas Gouastor – Piano
Lefteris Grivas – Fizarmonike
Stavros Parginos – Violincel dhe Mandoline

Shkruar Nga
More from Revista User

Autori i goli më të shpejtë në Botëror, heroi i shndërruar në tradhtar

Autori i golit më të shpejtë të shënuar ndonjëherë në një Kupë...
Read More