Basha: Edi Rama ka rënë, të krijohet qeveri antimafia


Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka deklaruar sot se do të vazhdojë betejën për largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij të lidhur me drogën, pas mbledhjes së Grupit parlamentar të PD-së.

“Qeveria e rënë “de facto”, narkoshteti i ulur këmbëkryq në jetën e përditshme të çdo shqiptari janë shqetësimi më i madh i vendit, janë kauza kryesore e betejës opozitare. Edi Rama është sot një Kryeministër i rënë politikisht, i rënë moralisht, brenda vendit dhe jashtë vendit. Çdokush e tregon me gisht si njeriun që ideoi e zbatoi projektin e Shqipërisë “hambar droge”.

Mjafton të shikoni analizën e GdF: në 2013, 300 parcela droge. Në 2014 – 800 parcela droge; në 2015-2300 parcela droge dhe në 2016, 2086 parcela roge të zbuluara vetëm nga GdF, e cila vrojton 20% të territorit, jo më shumë se 20% të territorit.

Këtë vit që kultivimi i drogës nuk është si në 2016, Edi Rama bërtet “Fitore”. Në fakt nuk është as Edi Rama, as Policia e korruptuar e Haki Çakos për këtë rënie prodhimi, por çmimi. Shkoni në Tepelenë, më lirë do të blini kanabisin sesa çajin e malit, 50-80 euro, kg e kanabisit sepse mijëra tonelata kanabis presin të trafikohen drejt Evropës.

Jemi në kushtet e një narkorepulbike që nuk ka më asnjë legjitimet. Zgjidhja është largimi një orë e më parë i Edi Ramës, krijimi i një qeveria antimafia, e cila të shembë lidhjet me krimin dhe këtë nuik mund ta bëjë Edi Rama me marrëzirat e tij, “planet sekrete”.

Planet kundër krimit gjithmonë janë sekrete. Kuj ia shet Edi Rama k/to dëngla?! Zgjidhaj e vetme për vendin jo thjesht për Ramësn është largimi nj orë më parë i këtij njeriu.

Opozita do të vazhdojë betejën për largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij.

Largimin e Edi Ramës dhe të shembë lidhjet e krimit me politikën. Kemi një strategji që po shpaloset ditë pas dite, javë pas jave. Kjo javë që ka nxjerrë në pah dhe një aspektet e kësaj qeveri të shëmtuar sic ëhstë transporti i parave kesh dhe do të kemi një përballje totale të opozitës në seancën plenare”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Kryengritje kundër kancelares Merkel

    Marrëveshja me Socialdemokratët, për të qëndruar sërish kancelare, po i...
Read More