Basha pranon idenë e Imamit minutat e fundit… ja për çfarë bëhet fjalëKryetari i PD-së, Lulzim Basha ka pranuar një nga propozimet paraprake të Arben Imamit për të pasur edhe një kryetar të Këshillit Kombëtar.

Me dy vota kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi miratoi propozimin e Lulzim Bashës të depozituar pranë sekretariat të Kuvendit.

Gjatë debatit për ndryshimet në statut, Basha ka ndërhyrë gjithashtu për tu futur në rend dite edhe propozimet e Genti Malkos.

Basha tha se ai mbështet projekt-statutin e miratuar nga Këshilli Kombëtar, porse ai i hapi rrugë edhe propozimeve të reja sigurisht duke iu nënshtruar votimit nga delegatët.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Përse Basha është në konflikt me partitë e vogla?

Nga Ervis Iljazaj Duket se kritikat për Bashën kanë filluar të vijnë...
Read More