Basha: Rama do të mbajë të lirë Tahirin, ky është narkoshtet

Kryetari demokrat, Lulzim Basha reagoi pas komentit të Edi Ramës, se prokuroria nuk ka dhënë ndonjë provë deri më tani për arrestimin e Saimir Tahirit.

Basha tha se Rama do të mbajë të lirë Tahirin.

“Ky eshte Edi Rama: Ka futur njerez per mospagese dritash ne burg ku jane vetevrare, ka futur ne burg qytetare te varfer per ca tulla mur te shtuar pa leje.

Dhe do te mbaje te lire bashkepunetorin e tij dhe te krimit te organizuar te kapur ne flagrance para syve te gjithe botes nga antimafia italiane ne trafik droge dhe armesh.

Ky eshte narkoshteti.

Kjo duhet te marre fund!”, shkruan Basha në FB.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Ngjela: Tahiri sapo nisi betejën, ja tre politikanët që do belbëzojnë…

  Reagimeve për dorëheqjen e Saimir Tahirit nga mandati i deputetit i...
Read More