Basha: Shuma prej 800 mijë euro dhe patentat janë të Tahirit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kryetari i PD, Lulzim Basha vazhdoi denoncimet ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri.

Sipas tij, shuma dhe patentat që iu kapën një të riu, janë të Tahirit.

“Burime të sigurta informojnë se:

1. E gjithë shuma prej 800 mijë euro është e Sajmir Tahirit, ashtu si dy patentat për drejtim mjetesh lundrimi të tonazhit 20 deri 100 ton. 

2. Njëri prej këtyre mjeteve lundruese u zhvendos nga porti i Durrësit me 19 tetor, dy ditë pasi dolën përgjimet e Habilajve.

3. Orest Sota ka mohuar njohjen me Tahirin ndërkohë që rezulton se me këtë makinë kanë lëvizur disa herë jashtë shtetit bashkë.

4. Me urdhër të Çakos dhe Fatmir Xhafës dhe me porosi të Edi Ramës është fshehur nga njoftimi paraprak i policisë, shuma e parave dhe kapja e dy lejeve të drejtimit për mjete lundruese 20 dhe 100 ton, në emër të Sajmir Tahirit,” shkruan Basha në FB.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Sejko: Tregu i financiar duhet të zgjerohet, duhet zvogëluar monopoli i bankave

Pavarësisht zhvillimeve pozitive në ekono0minë shqiptare sistemi financiar, ende mbetet i dominuar...
Read More