Humor

Batuta pikante e prezantuesit të njohur për Eugent Bushpepën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:29 - 13/05/18 |
mapo.al

Eugent Bushpepa na bëri krenarë.


Balada e tij rock, me titull ‘Malli e riktheu Shqipërinë në finalet e Eurovizion.


Ai u rendit i 11-ti dhe mori vlerësime nga juritë.


Pikët e plota i mori nga Azerbajxhani, kurse Italia na zhgënjeu me asnjë pikë.


Por vendet e Europës Qëndrore dhe asaj Veriore duket se e kanë pëlqyer këngën që risjell atmosferën e Guns and Roses.


Prezantuesi i njohur i BBC, Graham Norton bëri një batutë për këngën e Bushpepën.

“Nëse sapo na jeni bashkuar, Dheu i Mesëm nuk i është bashkuar Eurovizionit”.

Kjo batutë i referohet Dheut të Mesëm të Tolkien, i famshëm për trilogjinë “Zoti i unazave”.

Bushpepa ngjan disi më personazhet e mitologjisë nordike.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas