Batuta pikante e prezantuesit të njohur për Eugent Bushpepën

 

Eugent Bushpepa na bëri krenarë.

Balada e tij rock, me titull ‘Malli e riktheu Shqipërinë në finalet e Eurovizion.

Ai u rendit i 11-ti dhe mori vlerësime nga juritë.

Pikët e plota i mori nga Azerbajxhani, kurse Italia na zhgënjeu me asnjë pikë.

Por vendet e Europës Qëndrore dhe asaj Veriore duket se e kanë pëlqyer këngën që risjell atmosferën e Guns and Roses.

Prezantuesi i njohur i BBC, Graham Norton bëri një batutë për këngën e Bushpepën.

“Nëse sapo na jeni bashkuar, Dheu i Mesëm nuk i është bashkuar Eurovizionit”.

Kjo batutë i referohet Dheut të Mesëm të Tolkien, i famshëm për trilogjinë “Zoti i unazave”.

Bushpepa ngjan disi më personazhet e mitologjisë nordike.

 
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Geraldine Apponyi, Trëndafili i Bardhë i Hungarisë, Mbretëresha e Shqiptarëve – Kujtesë (1915-2002)

  Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Budapest dhe Fondacioni József Károlyi...
Read More