BE sulmon qeverinë: Në vend që të merret me drogën, Rama i ka përkeqësuar më tepër marrëdhënietKëshilli Europian për Marrëdhëniet me Jashtë duket se e sheh realitetin më pastër se Edi Rama, i cili pretendon të hapë negociatat vitin tjetër.

Me një shkrim të publikuar në faqen zyrtare të këtij Këshilli, “ECFR.eu” thuhet që “Shqipëria është vendi ku trafiku i drogës dhe pastrimi i parave lulëzojnë”.

‘Shqipëria ka përçarje të madhe politike, ku politikat dhe marrëdhëniet klanore ndërthuren në një rrjet hakmarrjeje dhe korrupsioni.

Trafiku i drogës dhe pastrimi i parave lulëzojnë në këtë ambient. Në vend që të merret me këto dështime qeveritare, Edi Rama, kryeministri shqiptar, kohët e fundit i ka përkeqësuar edhe më tepër, duke ngritur spektrin e Shqipërisë së Madhe, duke ushqyer frikën e separatizmit në Maqedoninë fqinje’, shkruhet në faqen e Këshilli Europian për Marrëdhëniet me Jashtë ‘ecfr.eu’.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Arrestohet pedofili në Durrës, ngacmoi në autobus dy vajza të mitura.

Një i moshuar është arrestuar nga Policia e Durrësit pasi ka kryer...
Read More