Bëhuni gati për verëStina e verës po afron dhe kjo do të thotë që juve ju duhet të dilni me rroba banjoje.

Gjatë dimrit ne gjithmonë shtojmë në peshë pasi gjatë kësaj kohe hamë më shumë.

Shkencëtarët britanikë zbuluan se fitimi i peshës kur moti është i ftohtë është aktualisht pjesë e instinktit të mbijetesës të trashëguar nga paraardhësit tanë.

Shikoni më poshtë tetë këshilla që ta bëni trupin e përsosur pë verë;

Rigjeneroni lëkurën

Temperaturat e ulëta ua dëmtojnë edhe trupin, lyeni atë me vaj kokosi

Kujdesuni për ndërsqetullat duke aplikuar maskën me mjaltë dhe lemon

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Observatori sirian: Damasku po zhvillon bombardime me bomba thërrmuese

Bombardime intensive ma avionë dhe artileri nga ana e regjimit të Damaskut...
Read More