Belsh, hajdutët masakrojnë të moshuarën dhe vjedhin 2 mln lekë

Rreth orës 22:00 të së hënës disa persona me maska kanë hyrë në shtëpinë e 70-vjeçares Naferit Tafani, të cilën e kanë goditur me qytën e pistoletës dhe më pas kanë vjedhur rreth 2 milion lekë të vjetra.

E moshuara është gjetur me kokë të çarë dhe pa ndjenja nga fqinjët e saj të cilët më pas kanë njoftuar policinë.

Naferit Tafani jetonte vetëm me bashkëshortin i cili në atë moment nuk ndodhej në shtëpi.

70-vjeçarja ndodhet në spitalin e Elbasanit jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë policia është duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e hajdutëve që masakruan të moshuarën.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Balena blu” në Gjirokastër, DAR këshillon prindërit: Ruani fëmijët, ja masat që duhet të merrni

Loja e rrezikshme e quajtur “Balena Blu” ka mbërritur edhe në Gjirokastër....
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.