Bëni kujdes! Reshjet e dëborës dhe akset problematike, Policia publikon videomesazhinReshjet e dëborës dhe të shiut, si dhe akset problematike kanë bërë që të hasen probleme në disa zona të vendit, kryesisht në juglindje.

Në një videomesazh të postuar në faqen zyrtare të Facebook, Policia e shtetit jep disa këshilla të rëndësishme për të gjithë drejtuesit e mjeteve në rast dëbore dhe akulli.

Ndër to, Policia ju këshillon që të mos bëni manovra të ashpra në terren të akullt, pasi fërkimi igomës me sipërfaqen e rrugës është më i vogël dhe kështu rritet mundësia e rrëshqitjes së mjetit.

Ndiqni videon për më shumë:

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Shqipëria në prag të valës së emigrantëve nga lindja

Kancelari austriak Sebastian Kurz jep alarmin në takimin me Ramën: “Kontrabandistët po...
Read More