“Benzi” del nga rruga fshatin Jagodinë, aksidenton 4 persona

Policia ka vënë në pranga një shtetas, shofer i cili ka aksidentuar 3 shtetas të tjerë të cilët udhëtonin në makinën e tij.

Policia bën me dije se ai është Gazmir Kasa, 47 vjeç banues në fshatin Jagodinë pasi në rrugën rurale në fshatin Mjekës duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targa AA 809 MJ, ka dalë nga rruga.

Si pasojë, është aksidentuar vetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët, shtetasit A.K., 31 vjeç, L.D., 40 vjeç dhe I.K., 16 vjeç banues në fshatin Jagodinë, të cilët ndodhen në spitalin kirurgjik Elbasan, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e Rregullave të Qarkullimit Rrugor” parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Si ka mundur Kate të ngrihet në këmbë menjëherë pas tre lindjeve, ja teknika e pazakontë

Dukesha e Kembrixhit solli në jetë trashëgimtarin e tretë të fronit mbretëror...
Read More