Berat: Furgoni që transportonte nxënës del nga rruga, 10 të plagosurNjë furgon që transportonte nxënës është aksidentuar mëngjesin e së hënës në fshatin Vërzhezhë të Beratit.

Mjeti ka dalë nga rruga kur po çonte nxënësit e fshatrave Buzuq dhe Orizaj për në shkollën e Çorovodës.

Sipas informacioneve paraprake, janë plagosur 10 nxënës. 4 prej tyre, të gjithë 17-vjeçarë, janë dërguar në Spitalin e Beratit. Ndërsa një vajzë 18-vjeçare po transportohet në Spitalin e Traumës në Tiranë, për ndihmë më të specializuar.

Të lënduar lehtë janë edhe 5 nxënës të tjerë, të cilët po marrin ndihmën mjekësore në Spitalin e Skraparit.

Mësohet se në furgon udhëtonin rreth 25 nxënës.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Zbardhet krimi: Si i ekzekutoi Zykaj 8 kushërinjtë

Gjykata e Vlorës caktoi masën e sigurisë “burg pa afat” për 24-vjeçarin...
Read More