Berisha: Anija e arratisur nga porti i Durrësit bënte kontrabandë cigaresh për llogari të …Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan sot se anija që u arratis nga Porti i Durresit bënte kontrabandë cigaresh, duke nxjerrë edhe emrat e personave për llogari të të cilëve bëhej kontrabanda.

Postim i Berishës 

Anija qe u arratis nga porti i mafies bente kontrabande cigaresh! Lexoni mesazhin e denoncimit te inspektorit dixhital. Kapiteni digjital denoncon! sb

“E verteta vonon, por nuk harron. Anija eshte arratisur nga porti u Durresit pasi per llogari te Paulin dhe Pjerin Ndreut eshte shkarkuar tere naten tonelata me cigare kontrabande. Prezent tere naten ne port ka qene Taulant Allka, ushtari me diplome fallco i Pavlin plehut.

Deri ne te gdhire ka ndodhur shkarkimi dhe pasi filloi te zbardhej, iu dha urdher per t’u arratisut nga porti i Durresit. Te dali Pavlin plehu dhe te flase publikisht per kete ngjarje dhe te tregoje sa gjak arberor ka.

Te tregoje Pavlin plehu pse mban ne pune Taulant Allken me diplome masteri fallco, ky eshte info e sakte ç’ndodh ne drejtori detare sepse une jam inspektor aty, ai ne mes eshte Taulant Allka, kapiteni i portit te Durresit.

Ndersa ai ne djathte eshte hajduti tjeter qe vjedh ne emer te Pavlin plehut, quhet Tomor Harizi, shef i zyres se kontrollit te anijeve me flamur te huaj. Te dy keta kane kryer tere naten operacionin e shkarkimit te tonelatave cigare kontrabande”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Irisa Veizaj: Përvoja në Almeria?! E gjithë jeta në një vit

  Si studente e Komunikimit, Irisa Veizaj kish qenë e vëmendshme sa...
Read More