Besari feston 18-vjetorin, Kryemadhi: Lufto që bukuria jote shpirtërore të jetë dominante te tyDjali i Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, Besari feton sot 18-vjetorin e lindjes.

Në këtë ditë të shënuar për Besarin nuk ka munguar urimi i Kryemadhit.

Me anë të një postimi në Facebook, ajo shprehet se pavarësisht se kjo është dita kur djali i saj fiton pavarësinë dhe quhet i rritur, edhe kur ai të bëhet gjysh gjithmonë do ta ndjekë nga qielli me merakun e nënës.

Kryemadhi i drejton edhe mesazhe ku i kërkon që të luftojë që bukuria e tij shpirtërore të jetë dominante tek ai.

Urimi i plotë:

Urime Besar, sot fitove pavarësinë, do jesh i lumtur sepse tashmë je 18 vjec!

Por si dita jote e parë ku sipas ligjit quhesh i rritur po të them se për mua edhe kur të jesh gjysh, nga qielli lart do të të ndjek me syrin dhe merakun e nënës. Ti u bëre burrë tashmë, por burrëria nuk matet as me forcë, as me para, por me dije dhe dashurinë që do iu falësh njerëzve.

Prandaj “i bukri i dheut”, si të thotë nëna, lufto që bukuria jote shpirtërore të jetë dominante te ty. Lufto për të bërë mirë në këtë botë sepse Zoti kurrë nuk do të harrojë. Qofsh i lumtur dhe mos ndalo ec , vrapo, fluturo sepse këto vite nuk kthehen pas.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Gjon Mili, shqiptari që fotografoi artistët më të mëdhenj të kohës së vet

Gjon Mili ishte një shqiptar fotograf, që jetoi dhe punoi në Amerikë....
Read More