Bisedë telefonike mes zyrtarëve kinezë dhe amerikanë për Korenë Veriore1

Diplomati kryesor i Kinës, Yang Jeichi, dhe Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Rex Tillerson, i kanë shkëmbyer mendimet rreth situatës në gadishullin korean sot përmes një bisede telefonikë, raporton agjencia zyrtare e lajmeve e Kinës, Xinhua.

Por, Xinhua nuk ka dhënë detaje tjera rreth kësaj bisede.

Sot, Koreja Veriore e hodhi një raketë, për të cilën zyrtarët amerikanë thanë se shpërtheu pak çaste pas nisjes.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rusi: Dështimi i satelitit ka mundur të jetë burim i radioaktivitetit

Kompania shtetërore për energjinë atomike e Rusisë, Rosaton, tha se rritja e...
Read More