Bisedimet e Sirisë për paqe në Kazakistan

Ka nisur raundi i shtatë i bisedimeve të Sirisë për paqe, në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana.

Dy sesione të takimeve për paqe do të mbahen në përpjekje për t’i dhënë fund luftës civile 6 vjeçare në Siri.

Kombet e Bashkara kanë propozuar që përpos bisedimeve në Astana, takimet të mbahet edhe në Gjenevë, në kërkim të një zgjidhje të përbashkët politike.

Takimet në Kazakistan janë të mbështetura nga Rusia, Irani dhe Turqia, të cilat fokusohen në armëpushim dhe fushëbeteja.

Shkruar Nga
More from Revista User

LAJM I FUNDIT/ Aksident i pesëfishtë në autostradën Tiranë-Durrës, bllokohet qarkullimi në njërin krah

Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Tiranë-Durrës ku janë përfshirë pesë...
Read More