Bjordi shkon në Kavajë t’ia japë lamtumirën Adelajdës… Ja pamjet nga homazhet

Ndërkohë që në Pallatin e Kulturës në qytetin e lindjes së gazetares së ndjerë mbahen homazhe, nuk ka munguar as ish partneri i saj Bjordi Mezini.

Bjordi 1

Picture 1 of 2

I përlotur dhe shumë i mërzitur është shfaqur Bjordi pas djales nga pallati i Kulturës ku kreu homazhe. Me kokën ulur i veshur në të zeza ish-banori i Big Brother fshinte lotët.

Adela dhe Bjordi e deklaruan dashurinë e tyre në “Big Brother” dhe kjo lidhje zgjati për disa vite.

Biordi i kushtoi ditën e djeshme një status i cili ka përlotur të gjithë.

Statusi i Bjordit

Ti e di se sa te veshtire e kam kete pjese, sepse jam natyre cinike, dhe jam e tille pikerisht per te mos u perballur me momente si ky. Ti e di qe nuk me pelqen te flas publikisht, sidomos kur behet fjale per cfar ndjej, por ne fund te fundit kur filluam aventuren tone sebashku e kemi bere perball te gjithve ndaj dhe per kete arsye perball te gjitheve me duhet te them se cfar ndjej.

Dhe pse kunder natyres time po i shkruaj kto fjale per ty, per respekt te te gjithe atyre qe te kan dashur, te gjith atyre qe nuk ngopeshin me ty, sepse ju fute aq thell ne zemer sa asnjeri me pare nuk e ka bere. Ne kto momente nuk di cfare te mendoj e nga tja nis, koka me mbushet me kujtime dhe syte me lot.

Adel me vjen shume inat. Me vjen inat sepse je personi me I fort qe kam njohur.

Nuk e kam kuptuar kurre se ku e gjeje forcen te perballoje cfar ke perballuar gjate gjithe jetes tende.Me vjen inat sepse ke luftuar, gjithmone, dhe kjo jo ne menyre figurative, ti ke luftuar vertet per cdo gje qe arrite ne jete dhe sikur mos te mjaftonte, arrite te frymezoje nje gjenerate te tere me forcen tende.

Linde ne nje bote shume te vogel per ty dhe luftove aq shume per te zgjeruar kufijte e botes tende sa asnjeri tjeter qe kam njohur. Kur kuptove qe kjonuk mjaftonte fillove te luftoje per te ndyshuar veten tende dhe pak veta jane kaq te zgjuar dhe te guximshem per ta bere kte.

Linde ne nje bote shume te eger Adela, nje bote qe gjithsesi ka humbur cdo beteje kunder teje, sepse nuk e dinte ke kishte perballe.

Kjo bote nuk e dinte qe Adela nuk ka frike nga asgje, por kesaj rradhe nuk kishe se si te fitoje Adel, sepse u luajt jashte rregullave, dhe ishte e vetmja menyre per te te mundur.

Adel nuk jam i mire me fjalet dhe ti e di se sa pak natyre spirituale jam, do te doja te kisha thene shume me shume, por me beso kur te them qe dhe kaq paska qene tmerresisht e veshtire.

Faleminderit Zemer, per cdo gje dhe me fal, per cdo gje.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Jam me fat që të kam pranë!”, Flori Mumajesi del hapur me Liberta Spahiun

Moderatorja e “Prive” Liberta Spahiu feston sot ditëlindjen. Ajo është përfolur që...
Read More