Blair këshillon Macron: Fokusimi në atë që ka rëndësi

 tony-blair

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair këshilloi presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron që të përqendrohet në atë “çfarë më të vërtetë ka rëndësi”, në vend se të humb kapital politik në reforma që nuk do të sjellin ndryshime të rëndësishme.

Në një shkrim në “Le Monde”, ish-kryeministri britanik ka sqaruar se pjesa më e vështirë e mandatit të tij ishte “zbatimi” dhe ka këshilluar Macron për të formuar një ekip që do të përqëndrohet vetëm në arritjen e qëllimit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Anastasya, Kim apo Emily? Femrat që ndër vite kanë lënë pa frymë ndjekësit me format bombastike

Tre emrat e ekranit, Kim Kardashian, Anastasya Kvitko dhe Emily Sears ndër...
Read More