Blogerja e njohur italiane rendit 10 arsye pse duhet të zgjidhet Shqipëria për pushimet e kësaj vere

plazhi10

Autoria e blogut Pimpmytrip.it, Martina Santamaria ka thënë se Shqipërinë do ta zgjidhte pa u menduar për të kaluar pushimet e kësaj vere.

“Nëse do të më kërkojnë një këshillë për vendin që duhet të vizitojnë këtë verë, pa u menduar, do thoja Shqipërinë. Edhe pse ka qenë një vend i pastabilizuar, tashmë turizmi po zhvillohet dhe është koha për ta vizituar përpara se të kthehet në një vend me turizëm masiv”, ka këshilluar blogerja.

Martina Santamaria, ka listuar në blogun e saj 10 arsyet që e bëjnë Shqipërinë një vend të mirë për të kaluar pushimet e kësaj vere! Ja cilat janë:

1. Deti në Shqipëri është i mrekullueshëm
2. Malet gjenden shumë pranë detit
3. Sitet arkeologjike dhe mrekullitë e tjera të ruajtura nga UNESCO
4. Kuzhina është e mrekullueshme
5. Është ende e pazbuluar
6. Njerëzit janë të sjellshëm
7. I gjen të gjitha brenda një hapësire të vogël
8. Është ekonomike
9. Është afër
10. Shqiptarët flasin italisht.

Shkruar Nga
More from Revista User

Një muze modern me veshjet e Audrey Hepburn

Më shumë se 50 vjet, kthim mbrapa në kohë, koleksioni i muzeut...
Read More