Bombë në një metro në Moskë, evakuohen 3 stacione

spanje-alarm-per-bombe-ne-metrone-e-madridit-480x270

Dyshimet për bombë në një metro në Moskë ka ngritur në këmbë policinë. Mësohet se rreth 3 mijë persona që udhëtonin në tre stacione janë evakuuar, ndërsa nuk dihen ende detajet rreth kësaj ngjarje. Autoritetet pohojnë se ka pasur kërcënime anonime.

Sakaq, policia ka nisur aksionin për kontrolle, duke përdorur dhe qen nuhatës për të parë nësë ka lëndë të dyshimta. Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Policia po kontrollon me qen nuhatës në 3 stacione për gjetjen e bombave për të cilat është njoftuar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Në 3 muaj, 7 shqiptarë kërkuan vëmendjen e shtetit: Do vras veten

E frikshme! Në Shqipëri kërcënimi me vetëvrasje është kthyer në një fenomen...
Read More