Bombë në varrezat e Beogradit


varrezat-e-beogradit

Numër i madh i Policisë kanë bllokuar varrezat e reja në Beograd pasi që është gjetur një bombë afër varrit të Sllavko Çuruviija, njoftojnë mediat në Beograd.

Gazetari serb Sllavko Çuruvija është vrarë më 11 prill të vitit 1999 në Beograd gjatë kohës së bombardimeve të NATO-s në Serbi.

Çuruvija ka qenë kritik ndaj veprimeve të regjimit të Sllobodan Millosheviqit në Kosovë dhe në shtetet e ish-Jugosllavisë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Të udhëtosh vetëm është qejf! 5 destinacionet ideale ku nuk do ta kuptoni vetminë

Të udhëtosh do të thotë shumë më shumë se sa të shijosh...
Read More