Botërori i Fitness-it, shqiptarja merr medalje argjendi në PekinSportistja shqiptare Gentiana Beqa, triumfoi në finalen e Kampionatit Botëror të Fitness-it në Ligën Profesionale për femra “IFBB Elite Pro World Championship, në Pekin.

Ajo mori medaljen e argjendë me pikë të barabarta me vendin e parë, në kategorinë Wellnes Fitness  brazilianen Angela Borges, duke vazhduar sukseset e saj për herë të pestë rradhazi.

Më herët ajo është shpallur Kampione Bote si përfaqësuese e Kosovës, por dëshira e saj e zjarrtë ishte, që në Kinë të debutonte me ngjyrat kuq e zi, meqenëse para disa muajsh ka fituar shtetësinë si qytetare shqiptare.

Në botërorin e rradhës që do të zhvillohet në muajin Maj 2019 do të vazhdojë pregatitjet me stërvitje më speciale nga nga dy trajnerët e saj, Asdren Ahmeti dhe Elvin Beqa, për të qenë pretendente e sigurtë e Medaljes së Artë.

g5-1g4-1g3-1-442x249g2-1g1
 

 

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

“U ndjeva i fyer nga ‘trajtimi’…”, kush e mërziti Vuçiçin në Paris?

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se është fyer nga trajtimi...
Read More