Brenda anijes 1 miliard-dollarëshe: Këtu bëhen pushime përralloreAjo ka brenda një pistë patinazhi, një park të madh ujor dhe një fushë të plotë basketbolli së bashku me 2700 kabina.

Sot, kroçiera më e madhe në botë, “Simfonia e detit”, i është dorëzuar kompanisë amerikane “Royal Caribbean International”.

Anija është ndërtuar nga kompania franceze STX.

Pas përfundimit, ajo do nisë udhëtimin e parë në Mesdhe.

Kostoja e saj ka shkuar në 1.35 milionë dollarë.

Anija peshon 228 mijë ton dhe është 362 metra, 20 metra më pak se ‘Empire State Bulding’.

Ajo është më e madhe se motra e saj, “Harmonia e detit”, që u dorëzua në vitin 2016.

223456789101112131415161718
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Flet ish-truproja i Berishës: Ja kush është spiuni grek që ideoi Republikën e re!

Izet Haxhia, një ndër themeluesit dhe njohës i hershëm i Partisë Demokratike,...
Read More