Bukuria e Venecias tashmë edhe në qytetin e shkretëtirës

Nuk ndalen çmenduritë në Dubai.

Çdokush që e ka shijuar bukurinë e Venecias, tashmë do e gjejë atë edhe në qytetin e shkretëtirës.

Dubai 1

Picture 1 of 12

Ndërtuesit kanë zbuluar planet për të rikrijuar qytetin e famshëm italian.

Gondolat dhe kanalet komplekse do vijnë në një version të përshtatur për Dubain.

Venecia Lundruese do jetë një destinacion me pesë yje.

Ky do jetë i pari resort me pesë yje si një destinacion lundrues.

Projektuesi tha se qëllimi është që të sjellin sharmin, qetësinë dhe kulturën e Venecias në Dubai.

Shkruar Nga
More from Revista User

Maskat grabisin fondacionin në Tepelenë, në kërkim autorët

Disa persona të paidentifikuar kanë grabitur zyrën e një fondacioni në Tepelenë...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.