Bulqiza mbytet nga mbeturinatmbeturinat

Ndotja e mjedisit ka marrë përmasa shqetësuese në Bulqizë, në zonën e Qafës së Buallit

Aty mbeturinat hidhen buzë rrugës, nga kompanitë pastruese, jashtë kamere drejtuesit e mjeteve thonë se situata vijon prej vitesh, dhe në zonë mbeturinat depozitohen nga makinat e ndërmarrjes së pastrimit.

Në mjaft raste kur mbeturinat digjen, duke bërë që era të përhapet në të gjithë bashkinë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Bulqizë, minatori rrëzohet nga 20 metra në galeri, në gjendje të rëndë

Bulqizë, një minator rrëzohet nga tuneli i galerisë. Naim Gjoka bie në...
Read More