Burgoset shpërndarësi i videove të ISIS në Facebook

isis-propaganda-foley

Një gjykatë britanike dënoi me dy vjet burg një 31-vjeçar britanik për nxitje terrorizmi, me postime në Facebook të videove të Shtetiti Islamik.

Abdul Hamid, nga Barking në lindje të Londrës u deklarua fajtor për shpërndarje të publikimeve terroriste, teksa më parë i kishte thënë policisë së mendonte se materialet ishin vetëm informative.

Hamid’ kishte postuar një video 465 herë, dhe pas kontrolleve anti-terrorizmi kishte gjetur të tjera materiale në mbështetje të Shtetit Islamik. “Këto postime kanë fuqinë për të influencuar shumë njerëz të dobët”, tha komandanti i anti-terrorizmit Dean Haydon.

Shkruar Nga
More from Revista User

10 gjëra që meshkujt janë duke i bërë gabim në veshje

Sot, ne të gjithë jetojmë një jetë të shpejtë, dinamike dhe të...
Read More