Burgu famëkeq i pushtuar nga fantazmat, një atraksion turistikËshtë një prej atraksioneve më të njohura dhe për momentin biletat janë të shitura.

Bëhet fjalë për Shepton Mallet, burgun që ndodhet në Somerset të Anglisë, që dikur mbante të dënuarit më të rrezikshëm dhe kriminelët më mizorë të vendit.

Burgu 1

Picture 1 of 4

 

Për shkak të veprave që kishin kryer, mbi ta u kryen rrahje brutale, ndërsa shumica u ekzekutuan dhe u varrosën në lokacione të panjohura.

Por, shpirtrat e tyre besohet se ekzistojnë ende dhe qarkullojnë nëpër hapësirat e kësaj qendre.

Meqenëse u braktis para shumë viteve, është vizituar shpesh nga ndjekësit e fantazmave dhe njohësit që merren m aktivitete paranormale.

Tashmë, ky objekt ka hapur dyert dhe po jep qeli për ata që duan të kalojnë aty natën.

Megjithëse thuhet se të gjithë janë të mirëpritur, në këtë burg famëkeq nuk u rekomandohet të shkojnë ata që kanë ankthe e që janë tipa nervozë.

Një prej organizatoreve të turneut tha se vendet janë të rezervuara, madje nuk kanë mundësi për të plotësuar të gjitha kërkesat.

“Ne kemi 300 njerëz në listën tonë të pritjes. Ne dje shtuam dy datat në orarin e vitit 2017 dhe ata u shitën brenda natës”.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Tiranë/ Ushtroi dhunë fizike ndaj fëmijëve, arrestohet 47-vjeçarja

Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 1, kanë arrestuar shtetasen: - Andrea...
Read More