‘Butoni im bërthamor është më i madh… dhe punon’

Koreja e Veriut deklaroi se do ta rihapë të ashtuquajturën “linjë e nxehtë” e komunikimit në kalimin kufitar me Korenë Jugore, një shenjë e mëtejshme e zbutjes së raporteve ndërmjet dy rivalëve.

Vendi komunist ka dhënë sinjale se mund të nisë dialogun me fqinjin jugor.

Por lideri Kim Jong-un ka kërcënuar Amerikën se nuk mund të nisë luftë, pasi ai e ka butonin bërthamor gjithmonë në tavolinë.

Presidenti amerikan, Donald Trump u përgjigj me një mesazh të pazakontë.

Ai tha se butoni i tij bërthamor është më i madhe, madje dhe punon.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Tragjedia e studentëve të Liceut Korçë: Nga auditorët europianë në humnerën e diktaturës

Sot 100 vjet nga krijimi i Liceut Francez të Korçës, një homazh...
Read More