“Case closed”: Serbia propozoi shkëmbim territoresh, Kosova ishte e interesuar, SHBA tha ‘nuk ka shans’ 


Mbrëmë në emisionin “Opinion” pati një debat të zëshëm në lidhje me mundesinë e ndarjes së Kosovës.

Diskutimi për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë ishte mjaft i ndezur.

Por a ka shansë të ndodhë diçka e tillë?

Revista e njohur, “The Economist” shkruan se shanset janë shumë të pakëta.

“Diçka e tillë do të nënkuptonte luftë”.

“Një burim pranë qeverisë së Kosovës tha se Aleksandar Vuçiç, presidenti i Serbisë, “e propozoi diçka të tillë. Ne ishim të interesuar.

Amerikanët dhe gjermanët thanë ‘nuk ka asnjë shans’ për shkak të Bosnjes dhe Maqedonisë. Çështja u mbyll”.”

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Tahiri kërkon takim me Llallën, kryeprokurori nuk e pret sot

Biznesi i drogës nga Shqipëria drejt Katanias në Itali drejtohej nga kushëriri...
Read More