Mendime

Mendime

Vonesa shqiptare apo Latenci shqiptar

Përfaqësues i mendimit liberal, i cili karakterizohet nga hapje ndaj vlerave të reja, eksperiencave, guximit për ndryshime, të mirëqenies jo vetëm të grupimit të…

Merkel – ose konstante në zenit!

Nga Dr. Mirela Oktrova Zgjedhjet e nesërme në Gjermani pritet të rikonfirmojnë mandatin qeverisës të Bashkimit Kristiandemokrat-Kristiansocial dhe Angela Merkel në postin e kancelares…

Si e kam njohur Igli Taren

Nga Mustafa Nano, Revista Mapo Një ditë vere të vitit 2002, në kohët që bëja Deja vu-në në Top Channel, më merr një mik në…