Mendime

Mendime

Turqia dhe Europa drejt ngrohjes

VOA – Tani që marrëdhëniet SHBA-Turqi janë thellësisht të tensionuara, lidhjet e Ankarasë me Europën po ngrohen. Berlini thuhet se ka ftuar Presidentin turk Rexhep…

Diasparja

Nga Bekim Kupina “T’dashtun mërgimtarë, pavarësisht se çka thojmë na e qysh ju presim, ju jeni në shpinë e juej që me shumë djersë,…

RIP Veçantisë Amerikane, 1776-2018

Marrëdhëniet e Donald Trump me Rusinë shënojnë një kthesë të paprecedentë në historinë e politikës së jashtme të SHBA Nga Daniel Sargent, Foreign Policy…