Çekia nuk pranon më migrantëemi

Çekia nuk do të pranojë më migrantë ashtu siç pritet prej saj me kuotën e obliguar të Bashkimit Evropian për shpërndarjen e migrantëve, deklaroi ministri i Brendshëm i këtij vendi Milan Çovanec.

Disa shtete të Evropës lindore dhe qendrore po kundërshtojnë ashpër sistemin e shpërndarjes së rreth 160.000 migrantëve ndërmjet vendeve anëtare, me qëllim të uljes së presionit ndaj Greqisë dhe Italisë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Seti i shtatzënisë! Zaimina zbulon barkun e rrumbullakosur

Lajmi për shtatzëninë e Zaimina Vasjarit kishte bërë bujë në medie muaj...
Read More