Çelet panairi i Ditës së Verës në Elbasandita_e_veres

Në Elbasan është çelur panairi i ditës së Verës që do të qëndrojë i hapur deri më 14 Mars. Janë rreth 50 biznese që kanë ngritur tendat me produkte tradicionale të zonës. Nuk kanë munguar as punimet artizanale të ekspozuara nga artizanët.

Përmes një ceremonie zyrtare, rreth 50 biznese kanë ngritur stendat brenda në pallatin e sportit.

Ndërkohë në sheshin përpara muzeut etnografik është hapur një tjetër panair me punime artizanale, i cili vjen për herë të parë për qytetarët e Elbasanit.

Panairi do të qendrojë i hapur deri pasditen e 14 marsit.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Sekretet që çdo shenjë horoskopi ju fsheh!

Shumë njerëz janë supersticiozë dhe për ta çdo gjë është e shkruar...
Read More