Céline Dion e takoi dashurinë e jetës së saj kur ishte 12 vjeçe

Njerëzit mund të shkruajnë këngë rreth historisë së bukur të dashurisë së Céline Dion dhe René Angélil. Çifti u takua për herë të parë në vitin 1980 (ajo ishte 12 vjeçe dhe ai ishte 38 vjeç), kur vëllai i saj, Michel, i dërgoi një prej këngëve të saj producentit kanadez të muzikës.

Gjatë shtatë viteve, René shërbeu si mentor dhe menaxher i saj para se marrëdhëniet e tyre të bëheshin romantike kur Céline mbushi 19 vjeç. Ata u shoqëruan për katër vite përpara se të fejoheshin.

Në dhjetor 1994, çifti e bëri lidhjen zyrtare gjatë një ceremonie të bukur në Bazilikën Notre-Dame në Montreal, Quebec.

“Nuk jam e habitur që ne u martuam me njëri-tjetrin, sepse kemi të njëjtat ëndërra”, tha Céline. “Ne kemi të njëjtat synime, ne e respektojmë njëri-tjetrin”.

Përveç ndarjes së një sërë momentesh të ëmbël së bashku në qilimin e kuq dhe gjatë shfaqjeve të çmimeve, ata ishin gjithashtu prindër për tre djemtë e tyre të bukur René-Charles dhe binjakët Eddy dhe Nelson.

Edhe pse marrëdhënia e tyre u ndërpre trishtueshëm kur René humbi betejën e tij të gjatë dhe të guximshme me kancerin në janar 2016, Céline ka vazhduar trashëgiminë e burrit të saj të ndjerë.

Jo vetëm që ajo i ka kushtuar shumë shfaqje atij, por ajo ka qenë me të vërtetë e hapur për dhimbjen e humbjes së dashurisë së jetës së saj.

“Jam mirë sepse René nuk vuan më, sepse gjëja më e vështirë nuk është të humbasësh dikë që do, por t’i shohësh ata të vuajnë”, i tha ajo Ellen DeGeneres pas vdekjes së tij. “Pra, për mua, të di se ai është në një vend ku nuk vuan, më bën të ndihem mirë”.

 

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

A janë atletët studentë më të mirë?! Një shembull nga sportistët e UET

  Aftësitë e fituara nga ushtrimi i sportit, si për shembull fokusimi...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.