Çfarë po ndodh? Shqipëria tronditet dy herë nga tërmetet

Gjatë natës në Shqipëri janë rregjistruar dy tërmete. Instituti i Gjeoshkencave raporton se tërmeti i parë është regjistruar në Qukës, 5 kilometer nga Prrenjasi me magnitude 2.4 dhe në thellësi 3 kilometer.

Tërmeti është regjistruar në orën 01:42. Pak pas tij, saktësisht në orën 02:36, një tjetër tërmet është regjistruar në Elbasan.

Sipas specialistëve ai është regjistruar në një thellësi 16 km dhe ka pasur magnitudë 2.5.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vdes 18-vjeçarja pas operacionit, nisin hetimet ndaj mjekes në Elbasan

Një vajzë 18 vjeçe ka humbur jetën pas një operacioni të bërë...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *