Çfarë sheh foshnja në vitin e parë të jetës

Foshnjet e shohin botën ndryshe.

Ndryshimet më të mëdha në të pamur ndodhin pas vitit të parë të lindjes.

Në lindje, shikimi i foshnjeve është 12 deri në 25 herë më i keq se të rriturit.

Ata nuk janë në gjendje të dallojnë ngjyrat. Pas një viti ata bëhen kurioz nga që shikimi u përmirësohet, mirëpo ata përmbushen plotësisht në të pamur kur i mbushin dy vjeç.

Shkruar Nga
More from Revista User

Arrestimi në “Myslym Shyri”/ Pse trafikantët flisnin me Blackberry dhe si e merrnin heroinën nga Turqia

Zbulohen të tjera detaje nga operacioni antidrogë që u zhvillua dje në...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.