Çifti Clooney ndihmon të riun iraken të shpëtojë nga ISISAktori i famshëm i Hollywood, George Clooney dhe bashkëshortja e tij, avokatja Amal, kanë dhënë shembullin perfekt të solidarizmit.

Çifti i famshëm gjatë një interviste në “My Next Guest Needs No Introduction” ka rrëfyer se kanë ndihmuar një të ri iraken, i cili ishte në përpjekje për ti shpëtuar ISIS.

Amal Alamuddin dhe George Clooney, janë çifti i cili gjithnjë dallohet për veprat e tyre në ndihmë të fëmijëve dhe shtresave në nevojë.

Çifti Clooney ka ndihmuar të riun iraken, të cilin e kanë ftuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të studiuar në universitetin e Çikagos.

Në intervistën e tyre për David Letterman çifti theksoi se pavarësisht çdo gjëje rëndësi ka të vihet drejtësia, por jo nëpërmjet dhunës.

Duke ndihmuar të riun iraken çifti tregoi se sa e rëndësishme është kujdesi ndaj fëmijëve, jo vetëm fëmijëve të tyre, por atyre në mbarë botën, të cilët kanë të drejta të barabarta.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Dhjetëra ngushëllime nga këngëtarët e njohur për talentin e XFactor

Ndarja e parakohshme nga jeta e një ylli në ngjitje ka prekur...
Read More