Cila më e bukur karateistja gjilanase apo basketbollistja prizrenase?

Kosova ka një numër të madh të sportisteve të bukura! Është evidente që në disa klube ka më shumë sportiste të bukura e në disa më pak, por fundja i japin një ngjyrë simpatike jo vetëm klubit por në përgjithësi sportit. Megjithatë të jenë edhe sportiste të bukura dhe të shquara në fushën e lojës, por edhe në arsim shembullore, pa dyshim se janë të pakta apo të rralla në vendin tonë.

6-1

Picture 1 of 3

Fortesa Orana

Karateistja e klubit Dardania nga Gjilani, Fortesa Orana e cila është anëtare e kombëtare së Kosovës, potencial për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, është bukuroshja e këtij sporti që se ka shoqen në vend!

Ulpiana Emra

Basketbollistja e Bashkimit nga Prizreni, Ulpiana Emra, reprezentuese e Kosovës, ka stilin më ndryshe se shumë sportiste tjera dhe shquhet në parket me angazhim e shënimin e pikëve. Cila është më e bukura, më së miri vlerësojeni vetë në foto!

 

Shkruar Nga
More from Revista User

Simboli i Londrës Big Ben do të “hesht” për 4 vjet

Për më shumë se 150 vjet, Big Ben nuk ka reshtur kurrë...
Read More