Çfare bëjnë njerëzit e mençur para gjumit?

gjum

Ajo çfarë bëni para gjumit,flet shumë për karakterin tuaj.

Këmbëngulja për të fjetur menjëherë pasi që jeni shtrirë nuk është mënyra e duhur.

Sado të lodhur të jeni nga rutina e përditshmërisë, faza e para-gjumit, kërkon lodhjen e saj. Një aktivitet sado i vogël, ndihmon trurin të punojë shëndetshëm, e të kërkojë vetë orët e duhura të gjumit gjatë natës.

Më poshtë do të listojmë nëntë gjërat që njerëzit e suksesshëm bëjnë përpara kësaj faze të domosdoshme:

1. Leximi i një libri
2. Të listuarit e aktivitetit të së nesërmes
3. Të kaluarit më shumë kohë me familjen
4. Reflektimi mbi ditën në mbarim e sipër
5. Meditimi
6. Planifikimi i orëve të gjumit
7. Shkëputja totale e gjithçkaje që mban në kontakt me punën
8. Të vënit kokën në jastëk vetëm me mendime pozitive
9. Të përfytyruarit e suksesit të së nesërmes.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nis gjyqi ndaj Emiljano Shullazit, prokuroria kërkon dëshminë e Tahirit, Nikollës dhe 36 personave të tjerë

Prokuroria për Krimet e Rënda i kërkoi gjykatës të thërrasë 38 dëshmitarë...
Read More