Çmenden kolumbianët pas fitores së kombëtares, 8 të vdekur dhe 72 të plagosurSuksesi i Kolumbisë përballë Polonisë ka sjellë festime të shumta në vendin latin.

Kolumbianët arritën të fitonin me një rezultat bindës 3-0, duke bërë më të sigurt kështu kualifikimin  për në fazën e 1/16-tave.

Festimet kanë qenë të shumta, por kanë degjeneruar në përgjakje,

8 persona kanë ngelur të vdekur dhe 73 të plagosur dhe kjo si pasoje e përdorimit të tepërt të alkoolit nga ana e tifozëve.

Raportohet se mes të plagosurve kanë qenë edhe forcat policore, të cilat janë munduar që të shuajnë sherret e ndezura.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Aktori Jozef Shiroka: Çdo rol që marr është Hamleti im

Dhurata Hamzai, Shqiptarja.com Aktori i ri shkodran, Jozef Shiroka ka dhënë një intervistë për...
Read More