Dalin rezultatet e testimit me shkrim të infermierëveMësohet se kanë dalë rezultatet e testimit me shkrim të infermierëve për Tiranën. Sipas njoftimit, rezulatet kandidatët i mësojnë përmes portalit infermieri.al ndërsa pyetjet u hartuan nga një komision i posaçëm me profesor të Fakultetit të Infermierisë. Ministrja Manastirliu tha se procesi është transparent.

Kandidatët për infermieri që kaluan fazën e parë pas aplikimit në platformën online u testuan në fazën e dytë dhe përfundimtare, atë të testimit me shkrim. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër procesin e testimit, ku vetëm për Tiranën u testuan 526 kandidatë, infermierë, fizioterapistë dhe teknikëve të imazherisë.

“Të gjithë hapat e konkursit kanë qenë transparente dhe me kënaqësi konstatoj se procesi sot ka shkuar shumë mirë. Rezultatet përfundimtare do të dalin nga mbledhja e pikëve të dosjes së gjithësecilit kandidat të cilat tashmë janë të shpallura, me pikët e grumbulluara nga rezultati i testit me shkrim”,-tha ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlliu.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Nëna e Atjonit, letër të mbijetuarit të aksidentit: Ç’do të bësh me djallin brenda vetes…

Në një letër drejtuar gazetës Tema, Eda Zhiti, nëna e Atjon Zhitit...
Read More