David Friedman, ambasador i ri i SHBA-ve në Izraeldavid-friedman

David Friedman, prokurori amerikan me origjinë hebreje dhe aleat i ngushtë i presidentit amerikan Donald Trump, u betua të mërkurën si ambasador i ri amerikan në Izrael.

Friedman është i njohur për qëndrimin e tij në favor të ndërtimit të vendbanimeve izraelite në territoret palestineze

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Të kundërtat tërhiqen: Pse këto shenja astrologjike janë ideale së bashku?

Shumica e njerëzve në astrologji mendojnë se të kundërtat nuk bëjnë bashkë,...
Read More