David Friedman, ambasador i ri i SHBA-ve në Izrael

david-friedman

David Friedman, prokurori amerikan me origjinë hebreje dhe aleat i ngushtë i presidentit amerikan Donald Trump, u betua të mërkurën si ambasador i ri amerikan në Izrael.

Friedman është i njohur për qëndrimin e tij në favor të ndërtimit të vendbanimeve izraelite në territoret palestineze

Shkruar Nga
More from Revista User

Veliaj: Rreziku për Tiranën kaloi, por mos udhëtoni në zonat e thella

Kryebashkiaku Erion Veliaj në një lidhje telefonike për ‘News24’ bëri një përmbledhje...
Read More