“Delenxhinjë dhe timonierë allçakë”, Paloka ironi me Ramën: Foli lideri botëror

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me qëndrimin që mbajti dje kryeministri Edi Rama ndaj ambasadorëve.

Me anë të një mesahzi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Paloka nuk i ka kursyer ironitë në drejtim të kreut të qeverisë, të cilin e ka cilësuar lider botëror. Paloka theksoi mes të tjerash se ishte pikërisht liderit-Rama- ai që foli, duke u mbyllur sipas tij gojën.

Rama dje gjatë një takimi me ambasadorët e BE dhe të vendeve të NATO-s, pohoi se disa prej tyre sillen si delenxhinj, ndërsa shoferët si timonierë allçakë.

MESAZHI I PALOKËS
Kush ishin ata te pafytyre qe mendonin se fajin per mungesen e investimeve te huaja ne Shqiperi e kishin krimi e korrupsioni?! Kush ishin ata te pashkolluar qe thonin se kanabisi perveç te tjerave, do shkatrronte dhe ekonomine ? Kush injorant fajsonte taksat e larta ? E mbi gjithshka, kush ishin ata qe guxonin te benin fajtor liderin suprem ?!!!

Lideri vete ju a perplasi ne fytyre te gjitheve; faji eshte i ambasadoreve… Keta te paafte (qe nuk dihet cili armik ia ofroi Rames qe ti emeronte ambasadore) nuk arriten te shfrytezonin as levizjet brilante diplomatike te liderit suprem i cili arriti te krijoje trekendeshin e fuqishem Shqiperi-France-Gjermani nepermjet atleteve adidas qe i dhuroi kryeministrit francez. Tani te gjithe ju te tjeret duhet te heshtni, te mbyllni gojen. Lideri boteror foli vete.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Ç’përfaqëson një qeveri që nuk jep llogari për asgjë?

    Nga Fitim Zekthi Demokracia është një sistem i mbështetur plotësisht...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.