Dënohen me 52 vite burg të pandehurit e “Lazaratit”Gjykata për Krime të Rënda dha dënimet për 5 të pandehurit që kundërshtuan policinë gjatë operacionit anti drogë në Lazarat në 2014

Në total gjykata dhe 52 vite burg, konkretisht:

1-Arbion Aliko u dënua me 13 vite burg
2-Gurgaz Skënderi u dënua me 11 vite burg
3-Enrik Skënderi u dënua me 10 vite burg
4-Alfred Poko u dënua me nga 10 vite burg
5-Beqo Brahimi u dënua me 8 vite burg

Më herët Arbjon Aliko, njëri prej të arrestuarve për sulmin ndaj policisë të ndodhur në Lazarat në vitin 2014 lëshoi akuza të rënda nga karrigia e të pandehurit.

“Në 2014 Policia e Shtetit nxori drogën me blinda nga Lazarati dhe ua shiste trafikantëve. Këtë e bënë banditet e Tahirit. Ne na kanë sulmuar dhe nxjerrë në kërkim si fis sa erdhi në pushtet PS”, tha ai.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Korçë: konfliktohen fizikisht 2 persona, njëri ndërron jetë rrugës për në spital

Dy persona janë konfliktuar mes njëri-tjetrit në Korçë, e për pasojë njëri...
Read More