Denoncoi të riun nga Dibra për përdhunim, policia zbardh ngjarjen: Maqedonasja…

Policia e Dibrës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Maqellarë kur një shtetase maqedonase denoncoi një të ri nga Dibra se tentoi ta përdhunojë në një lokal gjatë kohës që po e shoqëronte nga Durrësi në Bllatë.

36-vjeçarja me inicialet B.K, banuese në Prilep, në Maqedoni, akuzon të riun shqiptar me inicialet S.N, por sipas policisë shtetasja maqedonase e ka tërhequr denoncimin pas 24 orësh. I riu është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se i ka marrë 100 euro, maqedonasit M.D, 43 vjeç, i cili ka qenë duke udhëtuar nga Durrësi për në Blladë, me mjetin e tij, së bashku me motrën B.K, dhe xhaxhain e tij.

Njoftimi i policise:

Policia e Dibrës zbardh ngjarjen, e ndodhur më datë 10.07.2017, ndodhur në Maqellarë me disa shtetas maqedonas.

Policia, identifikon dhe shpall në kërkim të riun nga Dibra i cili i mori 100 euro me forcë shtetasit maqedonas.

U referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Dibër, dhe po punohet për kapjen e shtetasit :

S.E, 31 vjeç, banues në Dibër.(Vepra penale “Vjedhje”), pasi :

Më datë 10.07.2017, në vendin e quajtur “Rrethrotullim-Maqellarë”, dyshohet se i ka marë 100 euro, shtetasit maqedonas M.D, 43 vjeç, banues në Prilep Maqedoni, i cili ka qenë duke udhëtuar nga Durrësi për në P.K.K. Blladë, me mjetin e tij, së bashku me motrën B.K, dhe xhaxhain e tij.

Sipas hetimeve paraprake rezulon se shtetasit maqedonas M.D, i është prishur automjeti dhe nëpërmjet një shtetasi tjetër maqedonas (shok i tij), i ka kërkuar ndihmë shtetasit S.E, për të riparuar automjetin.

Pas riparimit të automjetit janë nisur në drejtim të P.K.K Bllatë, ku më pas dyshohet se shtetasi S.E, ka zbritur nga automjeti i tij dhe i ka kërkuar shtetasit maqedonas M.D, 100 euro, në këmbim të shërbimit që i bëri automjetit të tij.

Shtetasi maqedonas nuk ka qenë dakord për shumën, por më pas shtetasi M.D, i’a ka dhënë shumën që i ka kërkur shtetasi S.E.

Lidhur me pretendimin e shtetases maqedonase B.K, se shtetasi S.E, ka tentuar të kryejë marrdhënie seksuale me dhunë, ajo ka deklaruar se ka hequr dorë nga kjo vepër, duke u bazuar në nenin 284 të Kodit të Proçedurës Penale.

Nga ana jonë janë kryer veprimet e para proceduriale dhe po punohet për kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim, si dhe vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Shkruar Nga
More from Revista User

Përse Familja Mbretërore nuk udhëton askund pa marrë me vete kostum të zi

Familja Mbretërore gjithmonë din si të vishet për ngjarje të rëndësishme. Efekti...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.