Departamenti i Shtetit përshëndet bisedimet mes dy koreve

SHBA-të përshëndeten sot bisedimet mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut, për pjesëmarrjen e Phenianit në Lojërat Olimpike Dimërore, por duke përcjellë mesazhin e urimit me një paralajmërim.

Departamenti i Shtetit njoftoi se zyrtarë amerikanë do të punojnë me Seulin për të siguruar se dërgimi i një delegacioni nga ana e Phenianit, nuk do të shkelë sanksionet e parashtruara nga ana e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, për shkak të aktiviteteve të paligjshme të Koresë së Veriut në fushën bërthamore dhe të raketave balistike.

Shkruar Nga
More from Revista User

Motorçiklisti e ‘fluturon’ tutje bashkëfshatarin e vet dhe s’ndalon, kapet nga Policia

Një aksident ka ndodhur në fshatin Daullas të Fierit, ku një 69-vjeçar...
Read More