Detaje nga operacioni policor: Ja akuzat ndaj organizatës kriminaleZbardhen detaje të reja nga aksioni policor i zhvilluar gjatë natës duke u gdhirë dita e sotme.

Arrestime janë bërë në 6 qytete, duke nisur nga Kukësi në Shkodër, Lezhë, Tiranë, Dibër dhe Korçë.

Burimet policore thanë se janë lëshuar 51 urdhër- arreste nëpër të gjithë Shqipërinë.

Mes të arrestuarve ka edhe zyrtarë dhe punonjës e drejtues policie.

Personat e arrestuar dyshohet se bënin pjesë në një organizatë kriminale që trafikonte njerëz.

Në këmbim të parave, njerëzit dërgoheshin në SHBA dhe në Kanada.

Shumat e paguara varionin nga 15 mijë deri në 20 mijë dollarë.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Protesta që u ngjiz nga kryqet, Basha sulmon kryeprokuroren Marku

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin duke e konsideruar vjedhje ndërtimin e rrugës...
Read More