Dhjetë të vdekur nga përmbytjet në Peruperu

Të paktën dhjetë persona kanë gjetur vdekjen si rezultat i të reshurave të dendura në Peru.

Autoritetet vendore kanë bërë të ditur se pas stuhisë së fortë që ka vazhduar për tre ditë, përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 10 personave.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Dimër apo vjeshtë tipike? Parashikimi i motit për muajin tetor

Tetori do jete vjeshtë tipike, mëngjese dhe netë të freskëta ndërsa mesdita...
Read More