Dhunonte nënën e tij, arrestohet i riu nga Elbasani

Një 25-vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi akuzohet për dhunë në familje.

Policia sqaron se “Aldo Sabriu, u arrestua pasi në banesë dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, shtetases R.Sh., 51 vjeçe, e cila ka qenë e pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor më datë 27.06.2017”

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprat penale “Dhunë në familje”, dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”, parashikuar nga nenet 130/a/ dhe 321 të Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, 18 dhjetor 2016

Dashi 21/3 - 20/4 Saturni do të ndikojë mjaft pozitivisht sot në...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.