Shëndeti

Dieta e panjohur që të humb 5 kg në një javë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:30 - 13/06/18 |
mapo.al

Ka disa kombinime ushqimesh që bëjnë mrekulli dhe ju bëjnë të dukeni perfektë brenda një periudhe të shkurtër kohore. E kishit menduar se bananet dhe uji i ngrohtë mund t’ju ndihmojnë të keni trupin e ëndrrave tuaja?


Nëse jo, atëherë është koha ta provoni këtë dyshe fantastike, që është përdorur fillimish nga një japonez me emrin Hitoshi Watanabe, i cili shkroi një libër ku tregoi se si humbi 18 kilogramë me ndihmën e kësaj formule.


Ky kombinim përshpejton metabolizmin në mënyrë të çmendur.


Ajo që duhet të bëni është të hani 2 banane në mëngjes dhe të pini 1 gotë ujë të ngrohtë.


Ushqimet e tjera gjatë ditës mund t’i zgjidhni vetë, sigurisht të shëndetshme.

Shmangni vaktin e darkës dhe zëvendësojeni me 1 banane dhe 1 gotë ujë të ngrohtë. Gjatë ditës pini rreth 2 litra ujë. Kjo do t’ju ndihmojë të eliminoni 5 kilogramë në vetëm 7 ditë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas